Deprecated: تابع GF_Field:GF_Field::get_conditional_logic_event از نگارش 2.4 که جایگزینی برای آن در دسترس نیست منسوخ شده است. in /home/andishee/domains/andisheeng.ir/public_html/wp-includes/functions.php on line 5389


در سالهای اخیر وزارت آموزش و پرورش دیپلمهای کاردانش را با استانداردهای جدیدی ارائه کرده است که بسته به اینکه در چه مقطعی متقاضی مدرک داشته باشد شامل مجموعه مشخصی خواهد شد:

مجموعه هشتم یا نهم؟ شامل کدامیک میشوید

مجموعه نهم رشته های کاردانش

افرادیکه قصد ادامه تحصیل و اخذ دیپلم در شاخه کاردانش را دارند شامل دو گروه می باشند:

گروه اول: افرادی که مدرک سوم راهنمایی نظام قدیم را دارند. که این افراد جهت اخذ دیپلم شامل قانون مجموعه نهم می باشند. این افراد باید دروس عمومی پایه نهم، دهم و یازدهم را در مدارس شبانه بگذرانند و همچنین همزمان با عمومی ها می توانند یک مهارت مجموعه نهم رشته های کاردانش را هم در آموزشگاههای فنی و حرفه ای بگذرانند. که تفاوت مهارتهای آن با مجموعه هشتم در تعداد واحدها و کد استاندارد آنها می باشد.

به عنوان مثال، در مجموعه نهم کاردانش مهارت گردشگری از ۳۴ واحد به ۴۵ واحد تخصصی افزایش پیدا کرده و دانش آموزان به جای ۴ مهارت باید ۶ مهارت را پاس کنند که در مجموعه هشتم کاردانش دروس مهارتی شامل راهنمای موزه ، راهنمای محلی، راهنمای عمومی  و راهنمای طبیعت گردی می باشد که در مجموعه نهم ۲ مهارت گردشگری سلامت و فرهنگی اضافه شده است و همچنین مهارت مدیریت خانواده در مجموعه هشتم ۲۴ واحد تخصصی بوده که در مجموعه نهم آموزش و پرورش به ۳۴ واحد تخصصی افزایش پیدا کرده است و دروس تخصصی این مهارت در مجموعه هشتم  شامل هنر درخانه ، سالم زیستن و مدیریت و امور برنامه ریزی می باشد که در مجموعه نهم یک مهارت کاربر رایانه اضافه شده است. همچنین مهارتهای دیگر فنی و حرفه ای هم به همین ترتیب اضافه واحد و دروس شده است.

گروه دوم: افرادی که سابقه تحصیلی آنها تا سوم دبیرستان یا دیپلم ناقص است، می توانند با گذراندن مهارتهای مجموعه هشتم میتوانند دیپلم بگیرند. و دیگر نیازی به گذراندن مهارتها و دروس عمومی مجموعه نهم ندارند. لازم به ذکر است که طبق اطلاعیه ای که از سوی اداره کل آموزش و پرورش به مدارس شبانه اعلام شده است از سال تحصیلی ۹۸ کلیه دانش آموزان بزرگسال جهت اخذ دیپلم فنی و حرفه ای باید دروس عمومی پایه نهم، دهم و یازدهم  و همچنین مهارتهای مجموعه نهم کار و دانش را بگذرانند.

دروس مهارتی و کد استاندارد دیپلم برق ساختمان

دروس مهارتی دیپلم برق ساختمانکد استاندارد دیپلم برق ساختمانتعداد واحد
برقکار ساختمان درجه 24/2/28/55-822
برقکار ساختمان درجه 14/1/28/55-812
مونتاژکار و نصاب تابلوهای برق3/2/46/51-814
نصب سیستم زمین حفاظتی(ارتینگ)12/1/1/33/23-02
جمع کل واحدهای مهارتی دیپلم برق ساختمان50

برای گرفتن مدرک دیپلم برق ساختمان کاردانش آموزش و پرورش نیاز به گذراندن واحدهای تخصصی عملی مذکور در جدول بالا در مجتمع فنی اندیشه سازان دارید.

جهت ثبت نام فرم زیر را پر و ارسال نماید

دیپلم برق ساختمان

شهریه طبق مصوب سازمان فنی و حرفه ای سال 1400
نام و نام خانوادگی(Required)
Accepted file types: jpg, Max. file size: 20 MB.
Accepted file types: jpg, Max. file size: 20 MB.
تاریخ(Required)