دیپلم گردشگری

دیپلم گردشگری به دلیل سادگی و جذابیت درسی که دارد در میان دیپلم های کاردانش درصد قبولی بالاتری را به خود اختصاص داده است. اگر قصد گرفتن مدرک دیپلم گردشگری فنی حرفه ای را دارید ما به شما پیشنهاد میدهیم دیپلم خود را در آموزشگاه فنی و حرفه ای اندیشه سازان در تهران و یا لرستان بگیرید. آموزشگاه فنی حرفه ای اندیشه سازان یکی از بهترین واحدهای آموزشی مجاز نمایندگی فنی و حرفه ای مرکز تهران میباشد.

کسب مدرک گردشگری در کوتاه ترین زمان

مدت زمان صدور دیپلم

طبق مجموعه نهم دیپلم گردشگری پروسه اخذ دیپلم گردشگری فنی حرفه ای حدودا 7 ماه طول می کشد که در این 7 ماه کارآموز میبایست این مهارت را کسب کند. آموزشگاه اندیشه سازان به عنوان واحد برتر آموزش های فنی حرفه ای استان تهران در طی این مدت با برگزاری این دوره ها به صورت منظم و جامع، کارآموز را برای کسب نمره قبولی در آزمون گردشگری فنی حرفه ای همراهی مینماید.. . .

شرایط گرفتن دیپلم گردشگری

پس از ثبت نام در رشته گردشگری و شروع زمان بندی،کلاس ها برگزار و کارآموزان به ازای هر مهارت، به سازمان فنی و حرفه ای معرفی می شوند. متقاضیان دیپلم رسمی گردشگری میتوانند به دو صورت در دوره‌ها شرکت نموده و مدرک دیپلم گردشگری فنی حرفه ای را کسب نمایند.

حضوری

در این حالت؛ کارآموز پس از ثبت نام مطابق با زمان بندی اعلام شده توسط آموزشگاه در کلاس ها حاضر شده و مهارت های تخصصی رشته گردشگری را می گذراند و جهت آزمون به سازمان فنی و حرفه ای معرفی می شود. هم چنین نمونه سوالات آزمون گردشگری فنی حرفه ای و فیلم های آموزشی هر مهارت پس از ثبت نام به صورت آنلاین و کتبی در اختیارتان قرار داده خواهد شد.. . .

دیپلم گردشگری چه تعداد درس یا مهارت دارد ؟

مجموعه مهارت های تعریف شده طبق مجموعه نهم دیپلم گردشگری شامل دروس زیر میباشد که به طور مجزا به موضوعات آموزش داده در هر مهارت اشاره شده است.

 1. راهنمای عمومی گردشگری : بررسی مواردی مانند مفاهیم گردشگری، ویژگی‌های جغرافیایی و تاریخی ایران و …
 2. راهنمای موزه : بررسی مفاهیم فنون موزه‌داری، موزه های ایران و جهان و …
 3. راهنمای گردشگری فرهنگی : بررسی مفاهیم فرهنگی، رابطه فرهنگ، مذهب و اقلیم، موسیقی سنتی و ادبیات محلی و …
 4. راهنمای محلی : بررسی و شناخت مفاهیم بومی، آشنایی با جاذبه های تاریخی، فرهنگی و بومی و …
 5. راهنمای طبیعت گردی : بررسی انواع شرایط آب و هوایی و گونه های گیاهی و زمین شناسی و …
 6. راهنمای گردشگری سلامت : شامل مفاهیم گردشگری سلامت و برنامه ریزی گردشگری و …

مجموعه نهم

نام حرفهکد استانداردواحد
راهنمای عمومی گردشگری2/1/33/99-510
راهنمای موزه1/1/30/91-59
راهنمای گردشگری فرهنگی3/1/95/91-57
راهنمای محلی2/1/94/91-54
راهنمای طبیعت گردی2/1/36/91-512
راهنمای گردشگری سلامت1/1/37/91-53
جمع کل45

آینده تحصیلی و بازار کار رشته گردشگری چگونه است ؟

در حال حاضر کارآموزان اخذ دیپلم میتوانند در صورت تمایل به ادامه تحصیل از طریق دانشگاه‌های زیر اقدام کنند:

 1. دانشگاه دولتی
 2. دانشگاه آزاد
 3. دانشگاه جامع علمی کاربردی در مقطع کاردانی

ادامه تحصیل تا مقطع کارشناسی ارشد بلامانع است.

به دلیل مشابه بودن دروس گردشگری با جهانگردی میتوانید پس از اخذ دیپلم گردشگری در رشته جهانگردی ادامه تحصیل دهید.

هنرجویان رشته گردشگری میتوانند پس از اتمام دوره خود در شغل های مربوط به رشته های ایرانگردی و جهانگردی مانند دفاتر هواپیمایی، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، باستان شناسی و مرمت آثار باستانی مشغول به کار شوند.. . .

آزمون گردشگری فنی حرفه ای

برای مخاطبین دوره دیپلم گردشگری، به ازای هر درس کلاس برگزار میشود. پس از پایان دوره در آزمون گردشگری فنی حرفه ای هر درس شرکت میکنند. آزمون ها در دو مرحله برگزار میشود. در صورت قبولی در آزمون کتبی با کسب نمره بالای 50 و آزمون عملی با نمره بالای 70 شما موفق به کسب گواهینامه آن درس میشوید. پس از طی این مراحل برای تمامی 6 مهارت، مدرک دیپلم گردشگری کاردانش صادر شده از سازمان فنی و حرفه ای به کارآموزان اعطا میشود.

نمونه سوالات آزمون دیپلم گردشگری

آموزشگاه فنی حرفه ای عصرنخبگان با طراحی نمونه سوالات ازمون گردشگری با هدف آشنایی بیشتر، هنرجویان را برای آزمون های فنی و حرفه ای آماده میسازد. هنرجویان میتوانند برای آشنایی بیشتر با نمونه سوالات به صفحه سوالات ازمون گردشگری عمومی مراجعه نمایند.

هزینه دیپلم گردشگری

برآورد هزینه دیپلم گردشگری در آموزشگاه فنی حرفه ای اندیشه سازان طبق چارت اعلام شده سازمان فنی و حرفه ای میباشد. شما میتوانید برای اطلاع از شهریه دیپلم گردشگری از طریق شماره های تماس و یا مراجعه حضوری با آموزشگاه در ارتباط باشید.

نتیجه:

دیپلم گردشگری کاردانش مناسب برای افرادی است که قصد دارند در کمترین زمان ممکن مدرک دیپلم فنی حرفه ای را کسب کنند. افرادی که بنا به دلایلی مانند مشغله کاری فرصت حضور در کلاس ها را ندارند. از طرفی پس از اخذ دیپلم گردشگری میتوانند حتی بدون کنکور وارد دانشگاه شوند. از جمله دلایل استقبال از این رشته نیز میتوان به بازار کار موجود در رشته گردشگری اشاره کرد.

فرم ثبت نام گردشگری

 • انواع فایل های مجاز : jpg.
 • انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.
 • توجه درصورتی که عضویت و یا تحت پوشش خیریه سفیران رزق نیکو ، کمیته امداد ، بهزیستی میباشید حق استفاده از بن تخفیف را دارید. بعد از ثبت کد تخفیف دکمه اجرا را کلیک نماید .
 • 0 تومان