آموزش تابلو برق صنعتی

آموزش تابلو برق صنعتی یکی از اصلی ترین گرایش های برق می باشد. در این دوره آموزشی که در مرکز آموزشی برق اندیشه سازان برگزار می شود هنرجویان تمامی مدارات فرمان و قدرت مربوط به مونتاژ تابلو برق را در کارگاه به صورت عملی نصب خواهند کرد و علاوه بر این مباحثی چون نصب و تنظیمات اینورتر و PLC LOGO در تابلو برق انجام خواهد شد که در زمینه خود بسیار پیشرفته می باشند. دوره آموزش تابلو برق  شامل سرفصل های زیر می باشد.

شهریه دوره تابلو برق صنعتی
نام دورهشهریه عادیشهریه با تخفیف ویژهشهریه خصوصی
آموزش تابلو برق صنعتی2/100/000 تومان1/620/000 تومان2/520/000 تومان
برای ثبت نام در دوره کلیک کنید
  • معرفی و آشنایی کامل با قطعات و تجهیزات تابلو برق صنعتی

کلیدها، کنتاکتورها، لوازم اندازه گیری، فیوزها، ترمینال ها، شمشها، تایمرها، کنترل کننده ها و… از جمله تجهیزاتی هستند که در تابلو برق کاربرد دارند و در دوره آموزش تابلو برق صنعتی این تجهیزات در اختیار کارآموزان قرار خواهد گرفت تا تابلو ها را مونتاژ کنند.

  • آموزش راه اندازی مدارت فرمان و قدرت پیشرفته

مدارات فرمان ستاره – مثلث، چپگرد و راستگرد، دو سرعته، یکی به جای دیگری و چندین مدار کاربردی و اتوماتیک در برق بصورت کامل ابتدا با نرم افزار های کاربردی طراحی شده و سپس مورد مونتاژ قرار می گیرند.

  • آموزش نرم افزار Fluidsim و EKTS

این نرم افزارها برای نقشه کشی مدارات فرمان و قدرت تابلو برق استفاده می شوند و قابلیت RUN کردن را نیز دارند.

  • آموزش راه اندازی مدارات مختلف با استفاده از اینورتر و درایو

برای کنترل دور و سرعت موتورها از اینورترها استفاده می شوند با استفاده از اینورترها می توان کنترل فرکانس، راه اندازی نرم موتور، تبدیل برق تکفاز به سه فاز و … را انجام داد.

  • آموزش راه اندازی مدارات مختلف با استفاده از PLC LOGO

PLC LOGO کنترل کننده برنامه پذیر ساخت شرکت زیمنس آلمان می باشد که در فرآیند کنترلی در تابلو ها و اجرای دستورات منعطف میتوان این مینی پی ال سی ها را برنامه نویسی نمود. همچنین در آموزش تابلو برق صنعتی چند پروژه توسط کارآموزان با PLC LOGO مونتاژ و برنامه نویسی خواهد شد.

  • آموزش برنامه ریزی اینورتر LS و…

از جمله تخصص های مورد نیاز مونتاژ کاران تابلو برق برنامه ریزی صحیح اینورترها می باشد که در این دوره بصورت تخصصی به آن پرداخته می شود.

  • تست عملی مدارات بر روی موتورهای تکفاز و سه فاز

در کارگاه تابلو برق پس از اتمام و مونتاژ تابلو توسط کارآموزان موتورهای تکفاز و سه فاز راه اندازی خواهد شد و تست عملی کار بر روی موتورها انجام می شود.

  • آموزش محاسبات و اصول نصب تابلو برق های خازنی

برای کنترل توان راکتیو و اصول بهینه سازی آشنایی کاملی در دوره راجع تابلو های برق خازنی انجام خواهد شد.

  • آموزش عیب یابی و تعمیرات تابلوبرق

پس از گذشت زمان های طولانی با توجه به مصرفی بودن برخی از قطعات تابلو برق تعمیرات و عیب یابی امری اجتناب ناپذیر خواهد بود از این رو در دوره آموزش تابلو برق صنعتی این اصول مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

  • و…